Většina Čechů za posledních 5 let zbohatla o miliony. Jenže ty peníze jsou zavřené v bytě, ve kterém bydlí. 🏢

Jak se k těm penězům dostat❓

Prodat byt a jít do nájmu?
To Čech nikdy neudělá. I kdyby to ekonomicky dávalo smysl. 😄

Takže české řešení vypadalo jinak:
Dám stávající byt do zástavy. Vezmu si hypotéku 🏦.
Koupím investiční nemovitost. 🔑

Jenže tady přichází problém.
Ceny nemovitostí nevyrostly jen u mého bytu. Vyrostly na celém trhu. 📈
Investor, který chtěl koupit investiční byt a zajistit se na důchod, zjistil, že ve velkých městech mu to ekonomicky nevychází. 🤔

Výsledek? Drobní investoři se přesunuli do menších měst. 📍
Do měst, kde ceny ještě nestihly doběhnout velká města.
Kde byla výnosnost stále dobrá a investice dávala ekonomicky smysl.
Města, která před lety nebyla v hledáčku nikoho, jsou dnes plná pražských a brněnských investorů. Ti tam poslali kapitál vytažený z vlastního bytu – a tím vytáhli ceny nemovitostí i v těchto lokalitách. 📊

A co teď?

Zopakujeme to ještě jednou – nebo nám tentokrát dojdou města? 🤔
Máte nakoupeno, jaká je teď vaše další strategie?

Podělte se o své zkušenosti v komentářích na LinkedIn!

Autor článku: Marek Čačka, zakladatel platformy Činžovníci

Které téma vás nejvíce zajímá?