Jak se k těm penězům dostat❓
Prodat byt a jít do nájmu?
To Čech nikdy neudělá. I kdyby to ekonomicky dávalo smysl. 😄
Takže české řešení vypadalo jinak:
Dám stávající byt do zástavy. Vezmu si hypotéku 🏦.
Koupím investiční nemovitost. 🔑
Jenže tady přichází problém.
Ceny nemovitostí nevyrostly jen u mého bytu. Vyrostly na celém trhu. 📈
Investor, který chtěl koupit investiční byt a zajistit se na důchod, zjistil, že ve velkých městech mu to ekonomicky nevychází. 🤔
Výsledek? Drobní investoři se přesunuli do menších měst. 📍
Do měst, kde ceny ještě nestihly doběhnout velká města.
Kde byla výnosnost stále dobrá a investice dávala ekonomicky smysl.
Města, která před lety nebyla v hledáčku nikoho, jsou dnes plná pražských a brněnských investorů. Ti tam poslali kapitál vytažený z vlastního bytu – a tím vytáhli ceny nemovitostí i v těchto lokalitách. 📊
A co teď?
Zopakujeme to ještě jednou – nebo nám tentokrát dojdou města? 🤔
Máte nakoupeno, jaká je teď vaše další strategie?
Podělte se o své zkušenosti v komentářích na LinkedIn!
Autor článku: Marek Čačka, zakladatel platformy Činžovníci


